Caloria Gabinet Dietetyczny

Caloria Gabinet Dietetyczny

W celu ustalenia prawidłowej diety potrzebna jest analiza sposobu dotychczasowego odżywienia oraz ocena nawyków żywieniowych. W tym celu konieczny jest następujący tok postępowania:

PIERWSZA WIZYTA
Pierwsze spotkanie to dość długa rozmowa i może trwać około godziny. Omawiany jest ogólny stan zdrowia, tryb życia, wysiłek fizyczny, nawyki żywieniowe, przeprowadzany jest wywiad dietetyczny. Podczas tej wizyty omawia się ulubione produkty i te, których wolą Państwo unikać oraz omawiany jest rozkład dnia i dobierane do niego są pory oraz ilość posiłków.

Na pierwszą wizytę proszę o przyniesienie wyników badań krwi 
i ewentualnych zaleceń od lekarza ( w przypadku stwierdzonych chorób). Często wyniki badań mają kluczowe znaczenie przy doborze odpowiedniej diety. Jeżeli nie masz aktualnych wyników badań, możesz się zgłosić na wizytę, a badania w razie konieczności wykonasz w trakcie trwania diety.

Ponadto proszę o przyniesienie ze sobą tzw. dzienniczka żywieniowego z minimum trzech dni (dwa dni z tygodnia + jeden dzień weekendowy) Pobierz

Oczywiście nieodłącznym elementem tego, jak i każdego następnego spotkania jest ważenie, przy którym określamy nie tylko masę ciała, ale także, dzięki specjalnej wadze, ilość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej. Podczas ważenia nie ma potrzeby rozbierania się, do pomiaru składu ciała wystarczą bose stopy.
Pomiar składu ciała za pomocą bioelektrycznej impedancji to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna. 

W celu wykonania szybkiego oraz wiarygodnego wyniku badań prosimy o zachowanie następujących zasad:

 1. Pomiar powinien odbywać się min. 3 godziny po jedzeniu.
 2. Do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem. Organizm nie może być ani mocno nawodniony, ani odwodniony.
 3. Podczas każdej wizyty będą wykonywane pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała i dlatego zalecałabym, żeby na konsultacje przychodzić w lekkim ubraniu. Ze względu na specyfikę aparatury, pomiar musi być wykonywany na gołe stopy.
 4. Badania nie powinno się wykonywać podczas choroby zakaźnej oraz w tygodniu przed menstruacją, ponieważ wyniki nie będą wiarygodne. Dlatego jeżeli taka sytuacja ma miejsce, bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym podczas wizyty.               
 5. Badanie nie powinno być również przeprowadzane z wszczepionym defibrylatorem serca lub innymi metalowymi implantami oraz osobami chorującymi na epilepsję. Przed badaniem zatem należy poinformować o w/w przeciwwskazaniach do pomiaru. Zostanie wówczas wykonany tylko pomiar  masy ciała.

W przypadku kobiet, jeżeli pomiar masy i składu ciała wypada w okresie menstruacji, termin wizyty (za uzgodnieniem telefonicznym) zaleca się przesunąć na inny dzień. 

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji proponuję plan diety 
i czas trwania kuracji. Decyzję o podjęciu kuracji dietetycznej podejmują Państwo pod koniec pierwszego spotkania.

W trakcie trwania kuracji oferuję stały kontakt mailowy lub telefoniczny 
i ewentualne korekty w trakcie stosowania jadłospisu.

DRUGA WIZYTA
Na drugiej wizycie odbierają Państwo przygotowany indywidualny jadłospis wraz z gotowymi przepisami oraz instrukcją przygotowania poszczególnych potraw oraz zaleceniami dietetycznymi. Wizyta ta trwa maksymalnie 30min.

WIZYTY KONTROLNE
Wizyta kontrolna jest to około 30-minutowa konsultacja, podczas której kontrolowane są efekty dotychczasowej diety. Spotkanie to służy wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i wprowadzeniu ewentualnych modyfikacji w diecie dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Każdorazowo wykonywane są również pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała.

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

 • Przed wizytą postaraj się spisać skład zjedzonych posiłków w ciągu ostatnich dni (najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień weekendowy). Takie informacje umożliwią mi przeprowadzenie analizy Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania się oraz nawyków żywieniowych.
 • Jeżeli posiadasz aktualne badania krwi, zabierz je ze sobą. Często wyniki badań mają kluczowe znaczenie przy doborze odpowiedniej diety. Jeżeli nie masz aktualnych wyników badań, możesz się zgłosić na wizytę, a badania w razie konieczności wykonasz w trakcie trwania diety.
 • Dzień wcześniej zrezygnuj z intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż wysiłek z nimi związany mógłby sprawić, iż odczyt z analizatora składu ciała byłby nieprecyzyjny.
 • 12 godzin przed wizytą proszę również unikać kawy i alkoholu, a 2 godziny przed wizytą najlepiej w ogóle niczego nie jeść ani nie pić.
 • Bezpośrednio przed badaniem wskazane jest skorzystanie z toalety.
 • Jeżeli przyjmujesz leki, zabierz je ze sobą lub spisz na kartce ich nazwę. Jest to o tyle ważne ponieważ istnieją interakcje pomiędzy lekami a niektórymi produktami. Np. w przypadku przyjmowaniu leków w nadciśnieniu lub arytmii serca nie można spożywać niektórych produktów.
 • Podczas każdej wizyty będą wykonywane pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała i dlatego zalecałabym, żeby na konsultacje przychodzić w lekkim ubraniu. Ze względu na specyfikę aparatury, pomiar musi być wykonywany na gołe stopy.
 • Badania nie powinno się wykonywać podczas choroby zakaźnej oraz w tygodniu przed menstruacją. Badanie nie powinno być również przeprowadzane z wszczepionym defibrylatorem serca lub innymi metalowymi implantami, dlatego jeżeli taka sytuacja ma miejsce, bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym podczas wizyty. 

 

| Design by Rambling Soul